Nowości  Koronawirus  Epidemia  Porady    
 

2019nCoV.pl > Biedronka wprowadza zmiany w związku z epidemią

2020-03-17 Biedronka wprowadza zmiany w związku z epidemią

Zmiana godzin pracy, limity osób, odkażanie i odstępy klientów - to główne zmiany w ponad 3 tys. sklepów Biedronka.

Biedronka skróci godziny pracy swoich ponad 3 tys. sklepów w całym kraju. Sklepy otwarte będą dla klientów od godz. 8:00 do 20:00. Zmiany godzin pracy będą wdrażane indywidualnie w każdej placówce, nie później jednak niż do 23 marca 2020 roku.

Przy wejściu do sklepów Biedronka pojawią się podajniki z płynem dezynfekującym oraz nawilżane chusteczki przy kasach.

Wprowadzona zostanie także oznaczenie odległości 1 metra na podłogach w strefie kas tak, aby ułatwić zachowanie odstępu między kupującymi.

Pracownicy ochrony będą natomiast dbać o to, by na sali sprzedaży przebywało jednocześnie nie więcej osób niż jest przewidziane dla danego sklepu, w zależności od jego powierzchni.

Na tablicach informacyjnych przy sklepach znajdują się już plakaty informacyjne przygotowane przez PZH, które pokazują podstawowe zasady bezpieczeństwa. Wskazówki są przekazywane również za pomocą systemu głosowego w sklepach. W placówkach sieci pojawiły się też komunikaty przypominające klientom o konieczności używania rękawiczek przy pakowaniu pieczywa.

Biedronka namawia też kupujących do korzystania z płatności bezgotówkowych oraz w przypadku kart lojalnościowych Moja Biedronka do podawaniu numer telefonu - ustnie lub pokazując na kartce - kasjerowi.

Pracownicy Biedronek już wcześniej zostali wyposażeni w niezbędne informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa - w sklepach pojawiły się plakaty, a także uruchomiono specjalną infolinię. Już teraz osoby zatrudnione w sklepach mają też dostęp do żeli dezynfekujących, a na zapleczach od dawna są certyfikowane mydła mające właściwości dezynfekujące. Sieć udostępni kasjerom także jednorazowe maseczki i rękawiczki.

Biedronka planuje też montaż osłon pleksi przy stoiskach kasowych - realizacja tego planu będzie przebiegała stopniowo i jest ściśle związana z dostępnością na rynku tego typu rozwiązań. Biedronka przechodzi też na pracę rotacyjną w sklepach. Co to oznacza? Pracownicy zostaną podzieleni na dwie grupy, które w cyklu tygodniowym będą na zmianę wykonywać pracę w sklepie albo pozostaną w domu. Takie rozwiązanie ma na celu zapewnienia większego bezpieczeństwa pracowników.

Sieć wprowadza także możliwość zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy tych zatrudnionych, którzy ukończyli 60 lat. Dzieje się tak, ponieważ zgodnie z doniesieniami służb medycznych znajdują się oni w grupie podwyższonego ryzyka. Pracownikom tym pensje będą wypłacane w normalnym wymiarze.

"Nasze sklepy pozostają otwarte, a dostawy są realizowane na bieżąco. Aby maksymalnie zatroszczyć się o jak największe bezpieczeństwo klientów i pracowników, zastosujemy nowe, konkretne rozwiązania. Warto jednak pamiętać, że odniosą one skutek tylko wtedy, gdy wszyscy będziemy się stosować do zasad bezpieczeństwa. Wierzymy, że wspólnie poradzimy sobie w tej nowej niełatwej sytuacji." - powiedział Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny sieci Biedronka.

Pamiętaj!

  • zostań w domu
  • izoluj seniorów
  • pracuj zdalnie z domu
  • nie zbliżaj się do innych na mniej niż 1,5-2 m
  • myj często ręce (1 min) wodą z mydłem lub żelem/płynem na bazie alkoholu (min. 60%)
  • nie dotykaj ust, nosa, oczu i uszu
  • myj codziennie włosy
  • dezynfekuj telefon (nie korzystaj z niego podczas jedzenia)
  • myj i dezynfekuj miejsca w domu i pracy (biurka, stoły, poręcze)
  • jeśli kaszlesz zakrywaj usta i nos chusteczką (wyrzuć bezzwłocznie) lub zgiętym łokciem

Wesprzyj!

 

Codzienne. Na bieżąco. Za darmo.
Wesprzyj rozwój serwisu 2019nCov.pl!

Zobacz!

Biznes online: Dom online:
Zakupy online: Auto online:

2019nCoV.pl na serwisach społecznościowych: