Nowości  Koronawirus  Epidemia  Porady    
 

2019nCoV.pl > BlaBlaCar wzywa do pozostania w domu

2020-03-25 BlaBlaCar wzywa do pozostania w domu

Internetowa platforma umożliwiająca wspólne przejazdy samochodem BlaBlaCar wzywa swoich użytkowników do pozostania w domu.


Chroń zdrowie, zostań w domu

Drodzy Użytkownicy BlaBlaCar!

Rozprzestrzenianie się nowego koronawirusa COVID-19 na całym świecie spowodowało w ostatnich tygodniach sytuację dla większości z nas wyjątkową i nieprzewidywalną. W tym trudnym czasie społeczność BlaBlaCar jeszcze bardziej niż kiedykolwiek odwołuje się do swych podstawowych wartości: wolności, uczciwości i ludzkiej solidarności.

Aby zadbać o swoje bezpieczeństwo i chronić innych, gorąco namawiamy Cię do przestrzegania zaleceń rządowych wydawanych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa. To nie jest czas na podróżowanie - nasza platforma powinna jedynie umożliwiać zaspokojenie wyjątkowych i absolutnie niezbędnych potrzeb związanych z transportem. Pasażerowie, którzy chcą anulować swoją podróż, mogą to zrobić bezpłatnie.

Społeczność użytkowników BlaBlaCar od lat działa w oparciu o ludzką solidarność współdzieląc podróże i zmniejszając liczbę pustych miejsc w samochodach. Jednak w obecnej sytuacji, gdy konieczne jest zachowanie dystansu między ludźmi, wspólne przejazdy nie są zalecane. Ważną zasadą wspólnych przejazdów jest również wolność. Utrzymamy zatem platformę otwartą, ponieważ w praktyce należy ona do jej użytkowników, którzy swoją aktywnością umożliwiają jej działanie. Wiemy, że carpooling może być uzupełniającym rozwiązaniem w tych nielicznych uzasadnionych przypadkach, w których ludzie nadal absolutnie muszą podróżować. Mogą to być lekarze, pielęgniarki lub inni pracownicy służby zdrowia, osoby prowadzące sklepy i firmy, które muszą pozostać otwarte, czy też osoby, które opiekują się kimś bliskim.

Chciałbym również powiedzieć słowo o zespole BlaBlaCar, który w tym niełatwym czasie również pracuje z całych sił nad utrzymaniem platformy skupiającej już 90-milionową społeczność. To międzynarodowy zespół 700 pracowników, którzy obecnie pracują zdalnie w swoich domach. Chciałbym im podziękować za ich bezgraniczną troskę i poświęcenie.

Wszyscy jesteśmy dotknięci obecną sytuacją - zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Bardziej niż kiedykolwiek musimy wykazać się obywatelską odpowiedzialnością i solidarnością oraz starać się w tych trudnych chwilach wzajemnie wspierać.

Dzisiaj nie wzywamy - tak jak zwykle - do solidarnego dzielenia się miejscami w swoim samochodzie. Dzisiaj apelujemy o solidarne pozostanie w domu, zadbanie o swoje bezpieczeństwo i ochronę innych.

Mam nadzieję, że wkrótce wrócimy do normalnego życia i odbudujemy naturalne codzienne kontakty międzyludzkie. Wtedy ponownie zaprosimy Cię do wspólnego podróżowania z członkami naszej społeczności.

Chroń zdrowie, zostań w domu.

Nicolas Brusson
Współzałożyciel i dyrektor generalny BlaBlaCar


Pamiętaj!

  • zostań w domu
  • izoluj seniorów
  • pracuj zdalnie z domu
  • nie zbliżaj się do innych na mniej niż 1,5-2 m
  • myj często ręce (1 min) wodą z mydłem lub żelem/płynem na bazie alkoholu (min. 60%)
  • nie dotykaj ust, nosa, oczu i uszu
  • myj codziennie włosy
  • dezynfekuj telefon (nie korzystaj z niego podczas jedzenia)
  • myj i dezynfekuj miejsca w domu i pracy (biurka, stoły, poręcze)
  • jeśli kaszlesz zakrywaj usta i nos chusteczką (wyrzuć bezzwłocznie) lub zgiętym łokciem

Wesprzyj!

 

Codzienne. Na bieżąco. Za darmo.
Wesprzyj rozwój serwisu 2019nCov.pl!

Zobacz!

Biznes online: Dom online:
Zakupy online: Auto online:

2019nCoV.pl na serwisach społecznościowych: